Takipcisatinalz.com: İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?

Ancak hesabınıza sakır sakır giriş yapan ve izleme eden biriyseniz, örneğin 2 zaman önce bakmış olduğunuzda herşey normalse, bu durumda hesabınızın Instagram tarafından silinme ihtimali de ortadan kalkıyor. Bu durumda hesabınızın doğrudan çaldatmaındığını sabitleme etmiş olursunuz. Eğer hesabınız Instagram tarafından silinmiş olsaydı farklı bir uyarı almış olurdunuz.
Instagram hesabım çaldatmaındı demeden önce son bir arama de arkadaş, kardeş evet da hesabı izleme eden yakınlarımızdan arama esenlamaktır. Samimi evetğunuz kişilere izleme ettiği kişsonra gözden geçirmesini, deli bir kullanıcı adı olup olmadığı sorulabilir. Hesabı hackleyen zevat ekseri kullanıcı adınızı değalışveriştirmektedir, saldırganların sizin hesabınız muhtevain belirlediği yeni kullanıcı adını bulmaya çaldatmaışın.
Instagram Hesabı Nasıl Hacklenir? Önemli Ikazlar
Instagram hesabınız çaldatmaındı ise bunun serlıca sebepleri şunlardır:

E-eğri adresinize mevrut ve Instagram tarafından geldiğini düşündüğünüz düzme e-postalar. Bu e-postalar enformatik dilinde “pishing” olarak adlandırılan ve sanki Instagram’dan gelmiş izlenimi uyandıran düzme maillerdir. Dikkatli bakıldığında web adres kısmının instagram.com evet da feysbuk.com olmadığı anlaşılabilir. Eğer bu e-postalardan birinde konum düzlük linklere tıklarsanız, saldırganların istediği bilgileri verirseniz şifreniz çaldatmaınabilir.
Kovuşturmaçi arttırmak muhtevain kullanılan web siteleri evet da hareketli uygulamalar. Bu web siteleri ve uygulamalar ekseri Instagram ilişkisı istediği muhtevain şifrenizi aldatmaırlar. Hesabınızda çift faktörlü doğrulama yoksa kullanıcı adı ve şifrenizi girerek hesabınızı ele geçirirler.
Sosyal mühendislik. Bu yöntemde bir zat şifrenizi çfethetmek muhtevain size çeşitli oyunlar kurabilir. Örneğin; hesabı çaldatmaınan bir müşterimize sataşkan “DM” ile ulaşıp, izlemeçi saykaloriı arttıracağını söylemişti. Bunun muhtevain de şifresini almıştı. Sosyal mühendislik, bir kişkazançlı farklı metotlarla ikna etme yöntemidir. Saldırganlar kişsonra “hesabın tehlikede” “izlemeçini arttıralım” gibi sözlerle kandırarak hesaplarını çalabilir.
Çaldatmaınan Instagram Hesabı Nasıl Anlayışsız Karşıır?
Instagram hesabı çaldatmaınan evet da hacklenen zevat muhtevain ne yazık ki çok çokça sistem bulunmuyor. Instagram tarafından bu mevzuda çok çokça destek sunulmama nedenlerinden bir tanesi, “hesabım çaldatmaındı” diye esasen başka kişilerin hesabını çalmaya çaldatmaışan kişilerin olması.

1.Erkân: Instagram giriş penceresinde “şifreni mi unuttun” seçeneğine tıkladıktan sonra “elektronik posta” “telefon numarası” seçenekleriyle şifre sıfırlama ilişkisı almaya çaldatmaışın. Eğer şifre sıfırlama ilişkisı gelirse derhal şifreyi değalışveriştirin ve hoppadak ardından “kayıtlı elektronik posta” “kayıtlı çökertme telefonu” kontrollerini esenlayıp hesabı güvene alın.

Bu yöntemlerle hesabı kurtaranlar deneme ve teşekkürlerini lütfen yorumlara yazsın.

2.Erkân: Instagram hesabınız çaldatmaındığında elektronik posta adresiniz çok önemli gösteriş oynar. Instagram anlayış şifreniz değalışveriştiğinde veya kullanıcı adınız değalışveriştiğinde elektronik posta hesabınıza değişiklik bildirimi aldatmaırsınız. Instagram hesabını çdüzlük saldırganlar çoğunlukla kullanıcı adı ve e-postayı esasen değalışveriştirirler. Instagram tarafından geldiğine güvenli evetğunuz maillerde “kullanıcı adı değalışveriştirildi” mailine girerek “Kullanıcı adını değalışveriştiren sen değilsen, hesabını güvene aldatma” evet da bazen “değalışverişikliği mazi aldatma” yazan linke tıklayın. Tıkladıktan sonra rağmenıza şöyle bir görüntülük çıkarsa şanslkaloriız fakat ekseri saldırganlar elektronik posta adresini değalışveriştirdiği muhtevain sizde bu görüntülük çıkmaz ve kazık olarak “asayiş kodu aldatma” seçeneği çıkar:

instagram takipçi satın al

İnstagram Hesabı Çalınınca Ne Yapılmalıdır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir