Ümit Kalko

Ümit KALKO, 1983 yılında Ankara’da doğmuştur. Lisans eğitimini Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Kısmınde, güçlü lisans eğitimini Kıymet Başmaklık Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Küreselleşme Kısmınde tamamlamıştır. Doktora eğitimine Yönetim ve Teşkilat kayranında İstanbul Aydınlık Üniversitesinde devam etmektedir.

KALKO, eğitim bilimi kesimünde bellik kuruluşu, yönetimi, izlemsel bellik planlaması ve Türkiye’de ilk nöbet önemli üniversite kuruluşlarının Master Franchise strüktürlanma projesini gerçekleştirmiş ve muvaffakiyetyla sürdürmektedir. 2006 seneından günümüze kadar eğitim bilimi kesimünde eş olarak biröte markada yatırımları ve ortaklıkları bulunmaktadır. En büyük ideali, bir Türk eğitim bilimi markasının bayrağını Türk Cumhuriyetleri’nden saksılayarak dünya geneline yaymaktır.

Eğitim, spor, konuşma, bilimsel alanlarda millî ve uluslararası çalışkan çaldatmaışmalar yürüten KALKO, biröte futbol, sepet topu bendeübünde reislik ve yöneticilik yapmıştır. Bir sene reislik yaptığı dönemde tam 32 sene sonrasında Silivrispor 2. Lige çıkmış, yönetiminde mekân aldığı Makroçekmece Basketbolspor ise Beko Basket Ligi’ne yükselmiştir. KALKO; bunların kenarı esna Türkiye’nin en büyük özel okul ve kurs derneği olan TÖDER’de 6 senedir el kurulunda mekân almaktadır.

KALKO, eğitim bilimi kayranında yaptığı muvaffakiyetlı girizgâhimlerden dolayı biröte cemiyet, vakıf, dergi ve STK tarafından “Senenin Eğitim Girizgâhimcisi” ödülüne layık görülmüştür.

KALKO, 2018 seneından itibaren kurduğu içtimai teavün vakfında eğitim bilimi kayranında projeler yürütmektedir. Her sene biröte öğrenciye burs imkânı sağlayıcı KALKO, memleketi olan KarsKağızman Karabağ Köyü’nde rahmetli babası Haberci Kalko’nun adını taşıyan bir anaokulu ve iptidai ile baş başa öğretmenleriçin lojman yaptırıp Ulusal Eğitim Bakanlığı’na hibe etmiştir.

Ümit KALKO, Avukat Senem Yorulmaz Kalko ile evli ve Elif Sare ve Yusuf Ali isimlerinde dü çocuğu vardır.

Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko
Ümit Kalko

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir